//Poznaj zalety paneli bocznych tarasowych
  • taras z boczną roletą

Poznaj zalety paneli bocznych tarasowych

Taras to idealnie miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w ciepłe, letnie dni. Jego odpowiednie zagospodarowanie jest kluczowe nie tylko ze względu na estetycznie zaaranżowaną przestrzeń, ale również z uwagi na jej praktyczne zastosowanie.

Funkcjonalny taras to przede wszystkim taki, który jest zabezpieczony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Wpływ warunków atmosferycznych należy uwzględniać niemalże przy doborze wszystkich elementów odpowiadających zarówno za konstrukcję, jak i wyposażenie. Niemniej istotna jest również inwestycja w zadaszenie tarasu, które chroni przed intensywnym nasłonecznieniem, wiatrem lub opadami deszczu.

Czym są panele tarasowe boczne?

Zdarzają się sytuacje, w których zadaszenie tarasu nie jest wystarczającą ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Lokalizacja tarasu ma wpływ na to, z której strony najintensywniej świeci, zwłaszcza zachodzące słońce lub też, w którym miejscu odczuwa się najsilniejsze podmuchy wiatru. I choć praktyczne zaplanowanie powierzchni tarasu wynika ze specyfiki działki, konstrukcji budynku i rozkładu pomieszczeń nie zawsze da się zaprojektować przestrzeń, która będzie idealnie izolowana od przeciągów czy nadmiernego nasłonecznienia. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju osłony boczne takie jak materiałowe rolety poziome czy przesuwane poziomo panele.

Panele boczne znajdują również zastosowanie w sytuacjach, gdy zależy nam na prywatności. Bliskie sąsiedztwo innych zabudowań lub niedaleka odległość od ruchliwej drogi sprawiają, że nie zawsze można czuć się komfortowo. Chcąc odgrodzić się od takich wścibskich spojrzeń, najlepiej zamontować panele, które nie wymagają skomplikowanego montażu. Tego rodzaju osłony są też proste w obsłudze i zapewniają codzienny komfort użytkowania. Można je rozkładać lub składać w zależności od preferencji bądź w sytuacjach, w których pogoda gwałtownie się pogorszy i zacznie uniemożliwiać odpoczynek na zewnątrz. Boczne panele tarasowe charakteryzują się też dużą wytrzymałością i tak, jak tradycyjne zadaszenia mogą służyć nawet przez kilka lat.

Jakie są zalety bocznych paneli tarasowych?

Największą zaletą bocznych paneli tarasowych jest ich funkcjonalność. Niemniej jednak są one również bardzo estetyczne. Ich montaż sprawia, że wydzielona przestrzeń staje się  zdecydowanie bardziej przytulna i dyskretna. Dzięki takim osłonom problemu nie stanowi też zachodzące słońce, które często utrudnia korzystanie z tarasu w godzinach popołudniowych. Co więcej, prywatne spotkania nie muszą być wystawione na widok publiczny. Boczne rolety i panele sprawiają, że każdy może czuć się komfortowo i robić to, na co ma ochotę bez obaw o to, że ktoś może go podglądać.

By |2021-02-13T05:57:24+01:009 lutego, 2021|Blog|0 Comments

About the Author: