//Jaki materiał sprawdzi się jako zadaszenie tarasu?
  • jakie

Jaki materiał sprawdzi się jako zadaszenie tarasu?

Taras to niezwykle ważna część każdego domu. W ciepłe wiosenne i letnie dni oraz noce staje się dla domowników drugim salonem umiejscowionym na świeżym powietrzu. Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne śniadanie czy obiad zjedzony przy stole z najbliższymi w otoczeniu naszego ogrodu i śpiewu ptaków. Powiewy powietrza sprawiają, że jest to najprzyjemniejsze miejsce na wieczorne spotkania z przyjaciółmi w czasie upalnego lata. Jeżeli chcemy korzystać z tarasu w stu procentach, powinniśmy zdecydować się na jego zadaszenie. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się z niego nawet w niepogodę, a w słoneczne dni skryć się w kojącym cieniu.


Jaki materiał jest najlepszy do wykonania zadaszenia tarasu?


Jednym z najlepszych materiałów, z jakiego można wykonać zadaszenie tarasu, jest nowoczesna tkanina akrylowa, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami. Jej wielką zaletą jest wodoodporność. Mając dach wykonany z tego materiału, możemy być pewni, że żadna kropla deszczu nie przedostanie się na nasz taras, a w okresach intensywnego nasłonecznienia, będziemy mieć zapewniony komfortowy cień i chłód, gdyż zatrzymuje ona aż do 95% ciepła. Tkanina jest impregnowana, dzięki czemu nie przepuszcza wody, nie wchłania brudu, a także pozostaje sztywna. 


Jakie typy zadaszeń tarasu mogą być zrobione z tkaniny akrylowej?


Z tej nowoczesnej tkaniny o doskonałych właściwościach można wykonać różne typy zadaszeń tarasowych. Oto najpopularniejsze rozwiązania:


Zadaszenie międzykrokwiowe – ten rodzaj zadaszenia jest zrobiony z akrylowej tkaniny montowanej między krokwiami. Daje to wizualny efekt przywodzący na myśl morskie fale. Ten typ zadaszenia można zastosować w otwartych pergolach, w ogrodach zimowych i pod płytą komorową.


Żagle przeciwsłoneczne – tkanina akrylowa może zostać rozpięta na kształt przypominający żagiel okrętowy. To rozwiązanie bazuje na oryginalnych podzespołach żeglarskich. 


Pergotenda – to nowoczesny rodzaj mobilnego zadaszenia montowanego na konstrukcji wykonanej przez klienta. Tkaniną można manualnie sterować i w razie potrzeby ściągać lub zasłaniać zadaszenie.


Rolety rzymskie – klasyczne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie na każdy taras z gotową konstrukcją, na której montuje się rolety. Można nimi manualnie sterować i samemu decydować, jaka część dachu ma być w danym dniu zasłonięta.

By |2020-01-29T21:43:22+01:0015 stycznia, 2020|Blog|0 Comments

About the Author: